Bedia Kahya Kılıç’ın bloğuna hoş geldiniz.

Son bir yıldır çevremden  gelen “blog aç” taleplerini görmezden gelip, ısrarla instagram hesabımı (@bediakahyakilic) bir blog sayfası gibi kullanmaktaydım. Sayfayı bu aşamalara getirirken de, bu konudaki direnişimde ne kadar haklı olduğumu anladım (inanılmaz vakit alıyor)..! Girdik bir yola madem devam etmemek bana yakışmaz diyerek devam ediyorum.

Kimim ben?

MBA yapmış bir Endüstri Mühendisiyim. Yaklaşık 5 yıl kurumsal ve uluslararası firmalarda profesyonel hayatı deneyimledikten sora evlenip Bursa’ya yerleştim. Benim için asıl eğitim hayatı o zaman başladı diyebilirim. Akıllı geçinen aptallardan olduğumu, aslında hiç ilgimi çekmeyen ve keyif vermeyen bölümlerde yıllarca dirsek çürüttüğümü anlayıp önce üzülmem sonra aslında ne kadar hayrıma olduğunun farkına varmam hep bundan sonra oldu..

Peki ne oldu bundan sonra..

2011’de anne oldum. Ne olduysa bundan sonra oldu.. Hayata bakışım, algım, farkındalığım, ilgi alanlarım değişti. “Anne olunca anlarsın” sözünün bir klişe olmadığını, neler neler ifade ettiğini öğrendim. Oğlum Türker, benim her anlamda dönüşüm sebebim oldu. Çocukluğumdan beri sağlıklı beslenme, enerjiler, davranışların arkasında yatan psikolojik sebepler gibi şeylere hep ilgiliydim aslında ama anne olmamla birlikte pasif şekilde bekleyen bu yönlerim aktive oldu sanki.. Homeopatiden, sağlıklı beslenmeye, bebek masajından, doğal doğuma, yoga, reiki ve quantum dokunuştan, tasavvufa, permakültürden, filizlendirmeden, aromaterapiye kadar doğal yaşam tarzını destekleyen bir çok konuda eğitimlere, seminerlere, workshop ve atölye çalışmalarına katılıp bu konularda sayısız kitaplar okudum.

2016’da kızım Buse ile ikinci kez anneliği tattım. İlkine göre çok daha rahat geçen bu süreçte eğitimlerimin üzerine bir de yaşam koçluğu ekledim. Türkiye’de henüz yasal karşılığı olmasa da bu konuda eğitimler veren iki kurumun birinden “Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu” eğitimi aldım. Kozmo Enerji ve Theta Healing eğitimlerimden sonra sizlerden de gelen yoğun talep üzerine aktif iş hayatına dönme kararı alıp kendime bir koçluk ve danışmanlık ofisi açtım.

2020 Temmuz ayında Theta Healing sisteminin kurusucu Vianna Stibal’ın Türkiye’de verdiği ilk eğitmenlik eğitimlerine katılarak 6 modülün eğitmeni oldum. Bir yandan ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladım ve 2023 Mayıs ayında mezun olmuş olacağım. (Güncelleme: Haziran 2023 itibariyle mezun oldum :)) Theta healing, radyestezi ve ablam Rabia Alga ile birlikte düzenlediğimiz “İçinizdeki Tamirci” farkındalık atölyeleri ve seminerleri ile sizlerle bir araya gelmekteyim. Seminer bilgilerini “Seminerler” bölümünden, güncel seminer tarihlerimizi “Duyurular” kısmından görebilirsiniz.

Umarım paylaştıklarımı okurken keyif alır, yorumlarınızı görmeye can attığımı aklınızda tutarsınız 😉

İletişim : bediakahya@gmail.com